Program

Alla är hjärtligt välkomna!! Ta gärna med en vän!

Eventuella ändringar i programmet eller kompletterande information om aktiviteterna meddelas på vår hemsida www.strangnasornitologerna.se. Det kan gälla t ex inställd eller ändrad exkursion på grund av dåliga väderförhållanden. Du kan även ringa den ansvarige för utflykten för att få mer information.

  • Om inget annat meddelats samlas vi vid Ugglans träd, (som är det stora trädet vid P-platsen vid infarten till Nabbviken bredvid kolonilotterna)
  • Ta gärna med dig matsäck.
  • Vi samåker i möjligaste mån, dels av miljöskäl och även för att lättare kunna parkera bilarna.
  • Passagerare betalar 7:- /mil till föraren.
  • Exkursionerna är indelade i svårighetsgrader, så att deltagarna får ut mesta möjliga av resan. Men alla är förstås välkomna!

Lätt: Lätt att gå.
Medel: Längre promenad, även i terräng kan bli aktuell.
Svår: Längre promenad i terräng.

Fullständigt program finns på denna länk.

Mejladresser

Barbro Hellström, ordf              barbro@strangnasornitologerna.se

Leif Ekblom                                 leif@strangnasornitologerna.se

Ulf Gustavsson                           ulf@strangnasornitologerna.se

Sven Blomqvist                          sven@strangnasornitologerna.se

Yngve Meijer                              yngve@strangnasornitologerna.se

Gunilla Oleniusson                  gunilla@strangnasornitologerna.se

Petter Sundin                              petter@strangnasornitologerna.se

Vår verksamhet bedrivs i samverkan med Studiefrämjandet

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s